Toronto’da Denemeniz Gereken Restoranlar

Toronto’da Denemeniz Gereken Restoranlar

Toronto, Kanada’nın en büyük ve kozmopolit şehri olduğundan çeşitli mutfaklara ev sahipliği yapmaktadır bu açıdan yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri farklı kültürlerin mutfaklarını deneyimlemek olacaktır. Her ne kadar damak tadı göreceli bir konu olsa da şahsen denediğim ve yemeklerini inanılmaz lezzetli bulduğum restoranları sizlerle paylaşmak isterim. Eğer bir gün yolunuz buralara düşerse Toronto’da denemeniz gereken restoranlar adlı sayfama tekrar biz göz atın derim.

1. Kinton Ramen

Japon mutfağının en meşhur Ramen noodle’nı Kanada’da aynı yerindeymiş gibi deneyimlemek istiyorsanız Kinton Ramen‘i öneriyorum. Toronto’nun 10 farklı yerinde şubesi bulunmaktadır, fiyatları da oldukça uygundur. Bu restoran zincirinin en sevdiğim kısmı ise müşterileri her giriş ve çıkışta Japonca selam vermeleridir. Her ne kadar Japonya’da olmasanız da size o atmosferi yaşatıyor.

Toronto'da Denemeniz Gereken Restoranlar : Kinton Ramen

2. Smoke’s Poutinerie

Kanada mutfağı denilince aklınıza ilk olarak Poutine gelmelidir. Patates, sos ve peynirden oluşan bu kombin genel olarak biranın yanında aperitif olarak tüketildiği gibi food truck lardan hızlı atıştırmalık olarak da alınır. Ilk olarak Quebec eyaletinde ortaya çıktığı için genel olarak peynir ve sos özel olarak orada üretilir. Her ne kadar Quebec mutfağına ait olsa da artık Kanada’nın hemen hemen her şehrinde poutine zincirlerine rastlayabilirsiniz. Toronto’da ise Smoke’s Poutinerie yi önerebilirim. Oldukça çeşitli poutine menüleri vardır. Acı sevenler için Thai poutine i denemelerini tavsiye ediyorum.

3. Harlem Underground

Hayatında ilk defa Karayip mutfağı deneyen birisi olarak Harlem Underground da kesinlikle pişman olmayacağınızı söyleyebilirim. Toronto Queen Street te bulunan bu yer hem dekorasyonu hem de müzikleriyle sizlere Karayip esintisini yaşatacaktır.

4. Top Gun Burgers

Eğer Kensigton Market te gezerken önünde kuyruğu olan bir yer görüyorsanız bilin ki orası Top Gun‘dır. Canınız Hamburger çekiyor ve tıka basa doymak istiyorsanız, hem göz zevkinize hem de midenize hitap edecek olan bu yeri kesinlikle tavsiye ederim. Ayrıca işletmecisi Türk olan bu yer müşterilere karşı tutumu ve servisiyle de göğsünüzün kabarmasına neden olacaktır:) Top Gun’nın yanında kendisi ayrıca Matt’s Buger Lab‘i de Toronto’nun merkezi olan Queen street te hayata geçirmiştir. Eminim her iki yerde hamburger konusunda sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

5. Le Select Bistro

Fransız kültürünü hem mutfağıyla hem atmosferiyle yaşatan Le Select Bistro Toronto’nun en işlek caddeleri olan Spadina ve Wellington’da yer almaktadır. Diğer restoranlara göre daha lüks olduğundan fiyatları da buna bağlı olarak yüksektir ancak kaliteli bir akşam yemeği yemek isteyenler için önerebilirim. Şunu da belirtmek isterim ki kıyafet kuralı olduğu için kot pantolon ya da spor ayakkabıyla gitmemenizi öneririm.

6. Chubby’s

Jamaika yemeklerini denemek isteyenler için Portland Street te bulunan Chubby’s i tavsiye ediyorum. Gerek sıcak ortamı gerek servisiyle oldukça başarılı bir işletme.

Toronto'da Denemeniz Gereken Restoranlar Chubby's

7. Cinco

Meksika mutfağına sahip olan Cinco, Roncesvalles bölgesinin en meşhur restoranlarından biridir. Taco’larıyla ünlüdür. Açık büfe konsepti olan bu mekanda taco’larınızı dilediğiniz gibi size özel hazırlayabilirsiniz.

8. Souk Tabule

Orta Doğu mutfağını daha modernize ederek sunan Souk Tabule ‘de Lübnan, Mısır, Fas gibi ülkelerinin kendileriyle özdeşmiş meşhur yemeklerini yiyebilirsiniz. Makul fiyatlı olan bu yerde özellikle limonataları da denemenizi tavsiye ediyorum.

Birden fazla kültüre ev sahipliği yapan bu şehirde eminim sizler de kendi damak tadınıza ait yerler keşfedebilirsiniz. Sizlerden gelecek yeni yerlere ve önerilerinize açığım. Yorumlarınızı bekliyorum.

Ottawa’daki restoranları merak ediyorsanız bu linkten ulaşabilirsiniz. https://www.mymapleguide.com/ottawada-ne-yenir-ne-icilir/

One thought on “Toronto’da Denemeniz Gereken Restoranlar

  1. Burgerler cezbedici gözüküyor. Ekrandan yeme hissi nasıl oluyormuş anladım.

    Tebrikler güzel bir paylaşım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Share via
Copy link
Powered by Social Snap