Ottawa’da Ne Yenir, Ne İçilir?

Ottawa’da Ne Yenir, Ne İçilir?

Eğer Ottawa’daysanız ya da yakın zamanda ziyaret etmeyi düşünüyorsanız, Ottawa’da ne yenir, ne içilir diye merak ediyorsanız bu yazımda hem uygun fiyatlı he de lezzetli mutfakları olan yerleri paylaşacağım.

1.Tucker’s Marketplace

Byward Market’de bulunan Tucker’s Marketplace belirli saatlerde açık büfe olarak hizmet vermektedir. 25$ dolara 60 farklı içerikli bu büfeden sınırsız yararlanabilirsiniz.

Byward Market’de görülecek diğer yerler için buraya tıklayınız. https://www.mymapleguide.com/ottawada-gorulmesi-gereken-yerler/

Ottawa 'da bulunan restoran Tucker's Marketplace

2. The French Baker

Fransız kültürü Ottawa’da doğal olarak mutfaklara da yansımış durumda. Hem fırını hem de restoranı olan The French Baker Fransızlar tarafından işletilmektedir. Girişte croissant, scone, brioche gibi taze el yapımı hamur işi ürünler alabilirsiniz. Fırının arka tarafı ise küçük bir restoran’a dönüşmekte. Menüleri çok kabarık olmasa da doyurucu ve lezzetli diyebilirim.

3. Chateau LaFayette

Ottawa’nın en eski Pub ı olan Chateau LaFayette aynı zamanda The Laff olarak da bilinir. 1849’dan beri Byward Market’de işletilmektedir. Zengin menüsü ve bira çeşitleriyle ünlü olan bu yerde genelde hafta sonları müzik etkinlikleri olmakta. Kanada ve Amerika’nın birçok yerinden Country music grupları sırf bu etkinlik için gelmektedir.

4. Oh so Good!

Canınız tatlı çekiyorsa Kanada’nın Chesecake Factory’s olan Oh so God‘u tavsiye ediyorum. Hem göz zevkinizi hem de karnınızı doyurabileceğiniz bu yer yine Byward Market bölgesinde yer almakta. 8$ a inanılmaz lezzetli cheesecake yiyip aynı zamanda Byward’ın sokak sanatçılarını seyredebilirsiniz.

Oh so good Ottawa'da bulunan fırın

5. Mill Street Brew Pub

Bira üretim alanında Pub’a dönüştürülen bu mekan ilk olarak Toronto’da daha sonra da Ottawa’da eski buğday değirmeninin bulunduğu Ottawa Nehri’nin kenarına kurulmuştur. Ontario’nun ilk organik Lager birasını üreten yer olarak bilinir. Double-smoked Poutine ve Orginal Organic Lager birası en çok sipariş alan ürünleridir.

Masa seçerken arka taraflara doğru cam mekana yakın masaları seçmenizi tavsiye ederim. Zira buğday değirmeniyle beraber oldukça güzel bir nehir manzarası vardır.

6. Pub Italia

Ottawa’da görebileceğiniz en ilginç restoranlardan biri diyebilirim. Italyan mahallesinde bulunan bu yer kurucularından ötürü hem Italyan hem Irlanda kültürünü yansıtmaktadır. İçerideki dekorlar ve atmosfer biraz kiliseyi anımsatmaktadır hatta menülerinin adı Beer Bible’dır.

Classic Margherita Pizzaları oldukça başarılı.

Şimdiden afiyet olsun:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Share via
Copy link
Powered by Social Snap