Ontario’nun Saklı Kalmış Doğal Güzellikleri

Ontario’nun Saklı Kalmış Doğal Güzellikleri

Özellikle yazın Ontario’yu keşfetmek ve doğayla iç içe olmak istiyorsanız aşağıda bahsetmiş olduğum yerleri görmenizi tavsiye ederim. Aslında hemen hemen hepsi adı sanı duyulan bilinen parklar ancak ben sizlere tesadüf eseri keşfettiğim yürüyüş yollarıyla anlatmak isterim. Ontario’nun saklı kalmış doğal güzellikleri, doğayı seven maceraperestler için ideal olacağını düşünüyorum:)

1. Scarborough Bluffs Parks

Hem Toronto’ya olan mesafesi hem de içerisinde bulunan 11 adet parkı ve plajından dolayı The Bluffs Torontoluların özellikle yazın tercih ettiği bir park haline gelmiştir.

Bu parkın bir diğer özelliği de kayalıklardan oluşmasıdır, bluff adı da zaten buradan gelmektedir. Kayalıkların tepesinde bulunan yürüyüş yollarından aşağıya baktığınızda inanılmaz bir manzara görebilirsiniz. Cliffside bölgesinden plaja doğru yürümeye başladığınızda aşağıdaki gibi bir manzarayla karşılaşabilirsiniz.

2. Albion Falls

Hamilton’da King’s Forest parkında bulunan Albion Parkı günü birlik kaçamak yapabileceğeniz bir yer. Albion şelalesini görebileceğiniz gibi aynı zamanda King Forst parkında hiking de yapabilirsiniz. Parkı baştan aşağıya gezmek toplam 3-4 saati bulmakta.

Akarsu kıyısı boyunca yürüdüğünüzde inukshuk ların bulunduğu bölgeyi görebilirsiniz. Kuzey Amerika’da ilk kabileler tarafından oluşturulmuş taş yapıtlardır. Kısaca anlamı “ben burdayım, sen de doğru yoldasın“.

King’s Forest parkının biraz içerisine girince Kuzey’e doğru yürüken ormanlık alan içerisinde Uli adında ahşap merdivenleri görebilirsiniz. Bu merdivenlerden aşağıya ormanın derinliklerine inmenizi tavsiye ederim.

Park ücretsiz olmakla beraber her sezon ziyaret edebilirsiniz.

3. Dundas Valley

Hamilton’da bulunan Dundas Vadisi Carolinian ağaçlarının bulunduğu engebeli ormanlık bir alandır. Ormanın içerisinde birçok patika yollara denk gelebilirsiniz ancak en meşhur yürüme yolu The Main Loop‘tur. Bu patikayı takip ederseniz restore edilmiş Hermitage harabelerini ve Canterbury Şelalesini görebilirsiniz.

Yine her sezon gezebileceğiniz bu yer özellikle havalar ısınınca tırmanışçılar için ideal bir yer.Hamilton’da yapılacak aktiviteleri öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Hamilton bölgesi ulusal parkları, şelaleleri ve gölleriyle oldukça zengindir. Keşfedebileceğiniz oldukça fazla yer var:) Ben de elimden geldiğince yeni yerler keşfettiğimde sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Sizlerin de yorumlarınızı bekliyorum..

Ontario’da görülmeye değer diğer güzellikler için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Share via
Copy link
Powered by Social Snap