Ontario’da Görülmesi Gereken Yerler

Ontario’da Görülmesi Gereken Yerler

Ontario’nun en büyük şehirleri Toronto ve Ottawa olduğu için genelde insanlar ilk olarak buraları görmeyi tercih ediyor. Ontario’nun az bilinen kasabalarını ve doğasını merak ediyorsanız keşfettiğim yerleri sizlerle de paylaşmak isterim:) Olur da bir gün yolunuz buralara düşerse Ontario’da görülmesi gereken yerler…

1. Kincardine

Ontario’nun batısında, Toronto’ya arabayla 2 buçuk saat uzaklıktadır. Küçük bir yerleşim yeri olduğu için sadece 1 ana caddesi bulunmakta ama Kanada’nın en güzel gün batımından birine ev sahipliği yapmakta. Gün batımını en iyi ana caddeden sahile doğru indiğinizde görebilirsiniz. Hemen cadde üzerinde bulunan The Bruce adlı restoranda da bu manzaranın keyfini lokal birası olan Grey Matter Beer içerekte çıkarabilirsiniz.

2. Rice Lake

Kamp yapmak isteyenler için ideal bir yer, her ne kadar Algonquin ulusal parkı kamp severlerin uğrak yeri olsa da, Toronto’dan 2 saat uzaklıktaki Rice Lake bölgesini de denemenizi öneririm.

Cottage (yazlık ev gibi) kiralaya bildiğiniz gibi karavan kiralayıp belirlenen bölgelerde uzun dönem de kalabilirsiniz. Karavan kampı için günlük 40$ ya da haftalık 280$ ödüyorsunuz; su, internet, piknik masası gibi ekstra hizmetler buna dahil. Su sporu yapmak isteyenler için de bulunan gişelerden saatlik ücretle jet ski, tekne ya da kano kiralayabilirsiniz.

3. Lambton Shores

Yine Ontario’nun batısında Huron gölüne kıyısı olan bu yer doğa yürüyüş parkurları ve plajlarıyla ünlüdür. Ontario gölüne nazaran gölü oldukça temizdir. Eğer yaz sıcaklarından bunalıp Toronto dışında kaçamak yapmak istiyorsanız Lambton bölgesinin plajlarını önerebilirim.

4. Cambridge

Ontario’nun en Avrupai şehri olup Toronto’dan 1 buçuk saat uzaklıktadır. Go Bus larla rahatça ulaşım sağlayabilirsiniz. 1830’lara kadar dayanan “weekend farmer’s market” Kanada’nın en eski pazarı olup yaz aylarında Cumartesi günleri belirli aralıklarla düzenlenmektedir.

The Main St. Bridge de durup kasabanın ikonikleşmiş merkezini görebilirsiniz. Langdon Hall, Hamilton Family Theater, Galt Public Library bu cadde üzerinden görebileceğiniz avrupa esintisi taşıyan binalardır. Ayrıca gezinize Tudor dönemini yansıtan The Blad Badger Pub da mola vererek devam etmenizi öneririm:)

5. Niagara On The Lake

Niagara şelalerinden arabayla 30 dakikalık bir mesafededir. Niagara şelalerinin olduğu bölge daha çok casino ve eğlence merkezleriyle doluyken Niagara on the lake zengin Kanadalıların yazlık evlerinin bulunduğu bir beldedir. Sahilinde gün batımını izleyip Heritage District üzerindeki mağazaları gezebilirsiniz.

Ayrıca Niagara bölgesi şarapları ve bağlarıyla da oldukça ünlüdür. Herhangi bir bağ evine giderek şarap tadımı yapabilirsiniz. https://www.niagaravintagewinetours.com/

Umarım siz de gezerken keyif alırsınız, yorumlarınızı bekliyorum 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Share via
Copy link
Powered by Social Snap