Kanada’ya Gitmenin En Güvenilir Yolu Nedir?

Kanada’ya Gitmenin En Güvenilir Yolu Nedir?

Kimileri dil eğitimi kimileri ise turizm amaçlı Kanada’nın birçok şehrine gitmektedir. Ancak konu uzun dönemli kalmaya ya da oturma izni almaya geldiğinde iş ciddileşip sizi stresli bir sürece sokabilir. Göçmenlik avukatı ya da danışmanı değilim ancak bu yollardan geçen biri olarak Kanada’ya gitmenin en güvenilir yolu nedir ve ne yapıp ne yapmamanız gerektiğine dair naçizane tavsiyelerde bulunabilirim.

İlk olarak Kanada ve göçmenlik konusunda kime ne sorarsanız herkes size oradan buradan duyduğu kulaktan doğma bilgileri verecektir. Ön bilgi edinmek için ideal bir yöntem olsa da bir süre sonra kulaklarınız kapatıp daha doğru ve yasal bilgilere ulaşmanız gerekebilir. Ben de size burada birebir geçtiğim adımları anlatabilirdim ancak göçmenlik işi kişiden kişiye, durumdan duruma değişmektedir. Sizin durumunuzla benim durumum farklı olabileceği için göçmenlik avukatları ya da aşağıda paylaşmış olduğum Kanada Devleti’nin göçmenlik sitesinden faydalanmanız sizin için daha doğru olur.

https://www.canada.ca/en/services/immigration-citizenship.html

Kanada devleti'nin göçmenlik sitesinin sayfası

Eğer İngilizceniz ya da Fransızcanın yoksa güvenilir bir göçmenlik avukatından destek almanızı tavsiye ederim. Burada güvenilir diyorum çünkü ne yazık ki gördüğüm kadarıyla bazı kurumlar bu işi ticari amaca dönüştürmüşler. Gerçekleşmesi mümkün olmayan vaatlerle paranızı almaya çalışabilirler o yüzden sizden ricam lütfen dikkatli olun.

Eğer Kanada’daysanız ya da bir Kanadalı avukatla çalışmak istiyorsanız. Yine aşağıda paylaşmış olduğum linke tıklayarak Kanada Devleti tarafından yetkilendirilmiş göçmen avukat/ danışman listesine ulaşabilirsiniz. Buradaki avukatların hepsinde ICCRC ye üyelikleri ve kendilerine ait ID numaraları bulunmaktadır. Eğer görüştüğünüz kişi de bu numara yoksa Kanada Devleti tarafından yetkilendirilmemiş demektir ve bu kişilerden edindiğiniz bilgileri tekrar sorgulamanızı tavsiye ederim.

Kanada göçmenlik konusunda herkese eşit şartlarda ulaşılabilir bir sistem kurmuştur. Dünya’nın neresinde olursanız olun eğer İngilizceniz ya da Fransızcanız varsa ve biraz da bu konuda kendinize güveniyorsanız bulunduğunuz yerden Kanada oturma izni ve çalışma vizelerine başvurabilirsiniz. Hangi yollardan başvuru yapmak tamamen size kalmış bir durum tabi ki ama yine de yukarıda belirtiğim noktalara dikkat ederseniz sizin için daha güvenilir ve doğru bir yol olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Share via
Copy link
Powered by Social Snap