Hakkımda

Hakkımda

Merhaba, ben Cansu!

1992’de İstanbul’da doğdum. Eğitim hayatım boyunca Galatasaray kurumlarında okudum; Galatasaray İlkokulunda başlayan eğitim serüvenim, Galatasaray Üniversitesine değin devam etti ve böylece hayatımın yarısını geçirdiğim bir dönem oldu. 2015 yılında, Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümünden mezun olduktan sonra herkes gibi ben de iş arama sürecine girdim. Kendimi bildim bileli televizyon kanalında çalışmak istiyordum ve hafif sancılı geçen bir sürecin sonunda, Fox Networks Group’ta Proje Satış Uzmanı olarak çalışmaya başladım.

Üniversitedeyken çift diploma programına başvurmam dolayısıyla üç yıl boyunca oldukça fazla ders alarak yoğun bir tempo içerisinde okulu bitirdim. Bu nedenle, ekstra bir de yüksek lisans yapma fikri aklımın ucundan bile geçmedi. Ancak, iş hayatına girince belli bir deneyimden sonra yurt dışında master yapmayı düşünmeye başladım. Bu dönemde Fox Tv’de çalıştığım için Amerika bana oldukça cazip geliyordu.

Kanalda tam bir senemi doldurmamın ardından Türkiye’de yaşanan olaylardan dolayı, yüksek lisans yapma planımı erkene çektim ve araştırmalarıma başladım. Eğitim süresi boyunca Fransızca eğitim aldığımdan İngilizcem ona nazaran hep arka planda kalmıştı. Bu sebepten, Amerika benim için hem daha zorlu hem de daha masraflı olacaktı. Eğitim alırken Fransızcamı, günlük hayatta ise İngilizcemi kullanabileceğim bir ülke arayışında iken Kanada’ya rastladım ve kendime uygun bir okul bulduktan sonra başvurumu yaptım. 2017 Ocak ayında, Kanada’ya sekiz aylık işletme lisansı yapma amacıyla adım attım ve o gün bugündür de burada tutunmaya çalışıyorum.

Bu bloğu, Kanada’ya ilk geldiğimde açmak isterdim ancak stres ve koşuşturmadan dolayı aradığım vakti maalesef bulamamıştım. Bu platformda amacım, dünyanın diğer ucundan tecrübelerimi sizlerle paylaşmak. Kanada’da üç yıl boyunca edindiğim deneyimlerimi sizlerle paylaşmanın bana da iyi geleceğine inanıyorum. Gördüğüm kadarıyla diğer ülkelerin yanı sıra Türkiye’de de Kanada’ya olan ilgi giderek artıyor; merak edenler veyahut hayallerini gerçekleştirmek adına harekete geçmeyi bekleyenler için küçük bir kıvılcım yaratabilirsem ne mutlu!

Umarım severek okursunuz.

Yolunuz buralara düşerse görüşmek dileğiyle.

Sevgiler,

Cansu.

Copy link
Powered by Social Snap